Szkolenia narciarskie dla dzieci – dlaczego warto w nie zainwestować

Nie ulega wątpliwości, że białe szaleństwo to piękny sport. Zanim jednak dziecko pojedzie na pierwsze w życiu narty, warto rozważyć kilka kwestii. Jak przygotować malucha na stok? Kiedy zacząć? Czy szkółka narciarska dla dzieci to dobra inwestycja? To tylko kilka pytań, które zadają sobie rodzice przed nadchodzącą zimą. Wspólnie zatem poznajmy odpowiedzi.

Ten pierwszy raz

Choć obiegowa opinia mówi, że na narty nigdy nie jest za późno, z pewnością może być na nie trochę za wcześnie. Właśnie dlatego instruktorzy rekomendują jako dolną granicę wieku 3-5 lat. W tym czasie młody człowiek jest już z reguły gotowy fizycznie na podjęcie nowej i dość wymagającej aktywności. Co więcej to właśnie wtedy pojawia się u dzieci zdolność nawiązywania relacji z osobami trzecimi spoza kręgu rodziny i znajomych, a także gotowość do pracy z rówieśnikami. Na etapie przedszkolnym maluchy są również wyjątkowo ciekawe świata i z chęcią zdobywają nowe umiejętności. Nauka jazdy na nartach dla dzieci od kiedy istnieją profesjonalne szkółki to jednak przede wszystkim świetna zabawą, którą uwielbiają wszystkie dzieci bez względu na wiek.

Instruktor czy samodzielna nauka?

Na pierwszy rzut oka jazda na nartach może się wydawać prostą i niewymagającą szczególnych zdolności aktywnością. Jednak w tym przypadku pozory mogą mylić. Dla opanowania prawidłowej techniki balansowania ciałem ważna jest nauka jazdy na nartach oraz odpowiednia ilość godzin ćwiczeń z instruktorem. Korzystanie z pomocy profesjonalisty to z pewnością najlepsze wyjście dla początkującego narciarza. Kompetentny nauczyciel oznacza doświadczenie, dużą wiedzę, umiejętności i przede wszystkim odpowiednie podejście do dziecka podczas najtrudniejszych pierwszych godzin nauki. Instruktor nauczy malucha nie tylko poprawnej jazdy, ale również zadba o jego bezpieczeństwo na stoku. Rodzice mogą natomiast spożytkować ten czas na samodzielną jazdę, doszkalanie lub po prostu relaksujący spacer w zimowej scenerii. Najważniejsze jest, aby dziecko dobrze czuło się na stoku i nie zniechęciło do podejmowania nowych prób. Psychologowie są natomiast zgodni co do tego, że nauka jazdy na nartach dla dzieci w obecności opiekunów bywa niekiedy stresująca, a efekty przychodzą zwykle nieco później niż można tego oczekiwać. Warto zatem zaufać maluchom i oddać ich w dobre ręce instruktorów ze szkoły www.nastok.pl.

Zalety szkolenia narciarskiego

Szkółka narciarska dla dzieci oznacza ciekawie spędzony czas, wspólne zajęcia i dopingującą rywalizację. Zamiast zadawać sobie pytanie ile kosztuje nauka jazdy na nartach z profesjonalnym instruktorem, warto zainwestować w dobry start i bezpieczeństwo swojej pociechy już od pierwszych chwil na stoku.

Ćwicząc z trenerem dziecko zyskuje poczucie bezpieczeństwa, które w miarę postępów zamienia się w pewność siebie i wiarę we własne umiejętności. Instruktor pokazuje poprawne, choć nie zawsze najłatwiejsze, techniki jazdy, a także szybko wyłapuje i koryguje błędy, które mogą uniemożliwiać swobodną jazdę. Dzięki temu istnieje ogromna szansa, że dziecko nie tylko nauczy się właściwie jeździć, ale polubi ten sport i stanie się najlepszym towarzyszem zimowych wyjazdów w rodzinnym gronie.

Subskrybuj by być na bieżąco

Wszelkie prawa zastrzeżone 2019.