Wyposażenie narciarskie dla Twojego dziecka – o tym powinieneś pamiętać!

Narty to niezwykle emocjonujący sport, który cieszy się coraz większą popularnością również wśród dzieci. Wspólne, rodzinne wyjazdy zorganizowane z pomocą firmy NaStok.pl to doskonała okazja do integracji oraz aktywności fizycznej, niezbędnej dla prawidłowego rozwoju dziecka. Aby jazda na nartach była przyjemna i bezpieczna, należy zadbać o odpowiedni ubiór i wyposażenie dziecka. Ciepła i wygodna odzież oraz dobrze dopasowane narty to podstawa, bez której nie można ruszyć na ośnieżone zbocza.

Jak dobrać narty dla dzieci?

Aby rozpocząć lub doskonalić umiejętności narciarskie u najmłodszych, niezbędne jest podstawowe wyposażenie – narty dla dzieci. Jak dobrać długość, aby była ona odpowiednia dla naszej pociechy? Główne znaczenie mają tu umiejętności narciarza. Dla początkującego użytkownika wysokość nart opartych pionowo o podłoże powinna sięgać do pach. Dla nieco bardziej zaawansowanych odpowiednie będą modele do ramion. Dzieci, które zdobyły już solidne doświadczenie, mogą sięgnąć po narty o długości do czubka ramion, a nawet czubka głowy.

Kombinezon na narty

Kombinezon na narty dla dzieci to propozycja, która zapewni odpowiedni komfort termiczny, bez ryzyka zamoczenia czy przewiania odkrytych pleców. Dobrze, by był on wodoodporny – chroniąc przed wilgocią spowodowaną kontaktem ze śniegiem. Dodatkowa warstwa wiatroszczelna zabezpieczy ciało przez zimnymi podmuchami wiatru. Wysokiej jakości kombinezon zagwarantuje również niezbędną cyrkulację powietrza, która uchroni przed przegrzaniem, często skutkującym chorobą. Do zestawu warto dobrać rękawiczki na narty dla dzieci – konieczne, aby zapobiec groźnym odmrożeniom dłoni.

Kurtki i spodnie na narty

Doskonałą alternatywą dla jednoczęściowego kombinezonu są kurtki na narty dla dzieci. Ciepłe, wodoodporne i oddychające modele podtrzymają optymalną temperaturę ciała, zarazem zapobiegając przepoceniu się. Powinny one zagwarantować odpowiednią swobodę ruchów, a zarazem przylegać do ciała, nie dopuszczając od jego wychłodzenia. Do kompletu do górnej części okrycia wierzchniego warto dobrać spodnie na narty dla dzieci. Ocieplone i odporne na wodę, uniemożliwią przemoczenie nóg, częste w momencie licznych upadków na śniegu.

Narty z butami

Białe szaleństwo nie będzie możliwe, jeśli nie zadbamy o najlepsze narty z butami dla dzieci. Oprócz odpowiedniej długości nart, niezbędne jest nabycie dobrze dopasowanych butów. Nie mogą być one zbyt duże – wskazane jest dobranie ich rozmiaru pod kątem długości stopy dziecka. Dla początkujących narciarzy wskazane będą modele zapinane na jedną klamrę, dla bardziej zaawansowanych – na dwie, trzy, a nawet cztery klamry.

Kask dla dzieci na narty

Obowiązkowym elementem do jazdy na stoku są kaski dla dzieci na narty. Zapewniają one odpowiedni poziom bezpieczeństwa, chroniąc delikatną głowę przed skutkami upadków i uderzeń. Wybierając kask warto postawić na wysokiej klasy modele, które będą dobrze dopasowane do wielkości głowy dziecka. Wskazane, by miały one wygodną osłonę na uszy oraz były wykonane z trwałych, lekkich materiałów.

Subskrybuj by być na bieżąco

Wszelkie prawa zastrzeżone 2019.